Ekologiškai užaugintos šaltalankio uogos

Ūkyje auginami šaltalankiai, kurie sunoksta rugsėjo mėn. Šie vaisiai yra gero skonio. 

Šaltalankio vaisiuose gausu vitamino C. Tačiau, skirtingai nei kituose vaisiuose ir daržovėse, šaltalankio vaisiuose nėra šį vitaminą skaidančių fermentų, todėl jis išlieka net termiškai apdorojus kaulavaisius.

Šaltalankio vaisiai turtingi B1, B2, PP, A, E vitaminų, juose gausu folio rūgšties ir mikroelementų, pavyzdžiui, boro, geležies ir mangano. Taip pat juose yra karotinoidų ir flavonoidų, cukraus, organinių rūgščių (obuolių, vyno, oksalo).

 

Šaltalankio vaisiai valgomi žali ir termiškai apdoroti, iš jų gaminama uogienė, džemas, verdama arbata. Vaisiai gali būti valgomi, jeigu yra sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, dažnai užkietėja viduriai, vargina širdies ligos, trūksta vitaminų. Šaltalankio vaisius patariama vartoti cheminės ir radiacinės terapijos metu (ar po jos), taip pat pavartojus antibiotikų. 

 

Šaltalankio vaisiai naudingi sergantiesiems diabetu, gyvenantiems aktyvų gyvenimą, sportuojantiems ar pagyvenusiems žmonėms.

Šaltalankio vaisius galima sutrinti ir užšaldyti, taip vertingas medžiagas pavyks išsaugoti iki pavasario. Taip pat juos galima džiovinti. Vaisius suberkite ant popieriumi išklotos skardos ir maždaug valandą džiovinkite iki 90 °C įkaitintoje orkaitėje. Praėjus šiam laikui nustatykite 40 °C temperatūrą ir dar šiek tiek pakaitinkite.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/mityba/ka-gydo-saltalankiai-uogienes-receptas-1030-690079?copied


Sertifikatai:
Rakto skylutė: 2 (Ūkininkas D. Rumbutis)
4,00 € /kg
Išparduota
Stančiai, Klaipėdos r. sav., Lithuania, 96338
ne PVM mokėtojas
Deividas Rumbutis
+37069077707
Pristatymo informacija
Nuolatinė prekybos vieta Stančiuose (vos minutė kelio nuo Palangos plento (A13) Kretingos link arba 4 km nuo Klaipėdos, 55.804068, 21.148870), Klaipėdos r., tačiau atvežame į Klaipėdą, Palangą ir į Šventąją. Kiti pristatymo būdai derinami asmeniškai telefonu +370 690 77 707.
Pristatymo būdai:
  • Atsiėmimas vietoje - 0.00 €.
  • Omniva paštomatai - 7.00 €.
  • Pristatymas į namus - 6.00 €.
  • Venipak paštomatai - 6.00 €.

Kiti produktai iš

Loading...